Doplňovat průmyslovou trakční baterie před nabitím, nebo po nabití?

V poslední době je bohužel nouze o pracovní sílu a tím více o pracovní sílu kvalitní. Proto se stále častěji dostáváme do situace, kdy jsme rádi, že naši personalisté získají lidské zdroje i ze vzdálenějších zemí. S tím však přicházejí jazykové problémy spojené s odpovídajícími školeními na různá zařízení. Ať už se jedná o vysokozdvižné či nízkozdvižné vozíky nebo provoz Trakčních Baterií a nabíjecí techniky. Zvlášť u Trakčních Baterií je nutné provádět proškolení častěji, a to z důvodu větší obměny personálu. Bohužel se některé postupy dědí takříkajíc z generace na generaci a dochází tím k mylnému předávání informací.

V mnoha nabíjárnách jsou zavěšeny spousty návodů, kde si personál může přečíst, jak postupovat při výměně Trakční Baterie. Nejen, že je to možné většinou pouze v českém jazyce, ale těch návodů je někde zavěšeno tolik a v různých podobách, že to odradí člověka číst. Proto je nutné běžné zásady opakovat lidem průběžně a ve srozumitelné podobě tak, aby se tyto postupy za čas zautomatizovaly.

Trakční Baterie se zásadně doplňují po nabití. Při nabíjení baterií dochází k rozkladu vody a za přispění zvýšené teploty klesá hladina elektrolytu v jednotlivých článcích. Hladina elektrolytu by neměla klesnout na desky článků, desky by vždy měly být ponořené, aby nedocházelo k nežádoucí oxidaci. Nemělo by se také zapomenout baterie destilovanou vodou pravidelně doplnit.

Velmi často se stává, že obsluha připojí Trakční Baterii k nabíječi a zároveň k systému automatického doplňování AQM, a to právě z důvodu neznalosti správných postupů. Nejen, že se celá baterie přeplní, ale naředí se také elektrolyt v jednotlivých článcích. Nosič Trakční Baterie (záchytná vana), pak také z tohoto důvodu často koroduje a zároveň se snižuje izolační stav celé baterie. Jak je vidět, tak problémů se nahromadí celá řada. Dochází pak ke korozi a výskytu sulfátů na spojkách, kabelech, konektorech a na +pólových vývodech. S tím jsou samozřejmě spojeny náklady na servisní činnosti a na opravy.

Doporučením by mohla být hlavně pravidelná osvěta a také pravidelné servisní prohlídky, které často odhalí problémy na začátku a nevzniknou tak provozovateli zvýšené náklady na opravy větších rozsahů.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení