Doprava ZDARMA do GLS Parcelshopů

Pasivní BALANCÉR 1A pro olověné baterie 12V vč. chladiče

Pasivní BALANCÉR 1A pro olověné baterie 12V vč. chladiče
Dostupnost Skladem (3 ks)
Možnosti doručení
Kód: E4788
790 Kč 652,89 Kč bez DPH
Pasivní BALANCÉR 1A pro olověné baterie 12V vč. chladiče
Balancér je jednoduché zařízení sloužící k vyvažování napětí (kapacity) dvou či více sériově zapojených olověných akumulátorů. Např. sestava 2ks 12V olověných baterií zapojených v sérii, kdy součet jmenovitých napětí činí 24V.

Přestože olověné baterie v sériovém zapojení ke svému bezproblémovému provozu balancér přímo nevyžadují, protože je známo, že za provozu obvykle lépe snáší přebíjení, a přebytečnou energií tepelně vyzáří. Mohou však nastat okolnosti, kdy Vám balancér poslouží jako bezpečností pojistka proti vybití či zbytečnému přebíjení, a tím Vám ušetří práci, čas a potažmo i peníze.

1x balancér = 2x 12V olověný akumulátor = vyvažování sestavy 24V 2x balancér = 3x 12V olověný akumulátor = vyvažování sestavy 36V 3x balancér = 4x 12V olověný akumulátor = vyvažování sestavy 48V

Vhodné pro všechny typy olověných baterií: GEL, AGM, zaplavené (údržbové i bezúdržbové)

Příklad:
Solárním panelem nabíjíte sestavu olověných gelových baterií. Vzhledem k ceně nové trakční gelovky je péče o akumulátor na místě. 12V baterie jsou zapojeny sériově, tedy součet jmenovitých napětí činí 24V. Jsou-li obě baterie stejného výrobce, a mají-li stejnou šarži (stejná série = z jedné továry, vyrobeny ze stejného materiálu a ve stejnou dobu), pak by teoreticky nemělo dojít k rozkolísání napětí a oba kusy by měly pracovat bez problémů po celou dobu životnosti. V opačném případě však může dojít k tak zvanému rozbalancování, tedy k situaci, kdy jedna baterie bude silnější, bude mít vyšší napětí a druhá naopak. Při nabíjení pak jedna z baterií dosáhne stavu nabití dříve (14,4V) a bude stále dobíjena. Druhá baterie ještě nebude zcela dobita (14,0V). Součet napětí již činí 28,4V. Bude-li váš regulátor nastaven na 28,8V což je obvyklá hranice pro přepnutí na udržovací režim, bude již nabitá baterie dále pokračovat s nabíjením až na napětí 14,6V (stále se lehce přebijí) a druhá baterie rovněž pokračuje s nabíjením, ale bude teprve na napětí 14,2V. Tedy stále ještě nebude plně nabitá. Ovšem součet napětí již bude činit 28,8V a systém přepne na udržovací režim. Problém: jedna z baterií není plně dobitá! Při používání balancéru k této situaci nedojde. Zařízení jednoduše sleduje napětí obou baterií a tu, která je takzvaně napřed, prostě vybije a tím se napětí srovná.
Pasivní balancér pouze vybíjí baterii, která má vyšší napětí. Proti tomu aktivní balancér může fungovat jako nabíječka a koriguje nabíjecí proud pro obě baterie současně.

Doplňkové parametry

Kategorie: BALANCÉRY
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 1 kg
balení: pasivní balancér plus chladiče (bez kabelů !!)
odběr: PPL, osobní odběr, doprava BatteryExpert
záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: