Solární sety vhodné pro bezstarostné cestování

Kromě fotovoltaiky, kterou známe z polí plných solárních panelů nebo rodinných domů, které mají na střeše několik větších panelů, se v tzv. ostrovním provedení používá také například pro rekreační objekty či vozidla.

Dneska už si většina z nás jen stěží představí delší rekreaci bez elektrické energie. Co si budeme povídat, po celodenní aktivitě si večer budeme potřebovat dobít telefon, pustit si možná nějaký film nebo seriál a k němu si dát vychlazené pivo z ledničky. To je v místech bez dostupnosti rozvodné sítě díky solárním sestavám (setům) snadnější, než kdy dříve. Už nepotřebujete hlučnou kouřící elektrocentrálu nebo s sebou vozit obrovské baterie. Stačí menší, které průběžně dobíjíte sluncem.

Sety baterie 33/75/100 Ah a panelu 115Wp

Z naší nabídky jsou na instalaci a zprovoznění nejjednodušší sety smart baterií Goowei Energy OTD se solárním panelem Victron Energy 115Wp. Jsou k dostání 3 varianty podle kapacity baterie. Cyklická životnost použitých baterií dosahuje až 800 cyklů (při vybíjení 50% D.O.D. a teplotě 20 - 25°C).

Sety baterií 24 - 100 Ah s panely 45 – 175Wp

Pro ty, kteří požadují sofistikovanější systém jsme vytvořili sety s různě výkonnými solárními panely a různě velkými bateriemi, které se také liší použitou technologií a tedy i různou cyklickou životností. Lze vybírat z cenově dostupnějších variant se zaplavenými trakčními baterie Banner a variant s odolnějšími bateriemi AGM od výrobců Goowei Energy, Ultracell a Ecobat. Všechny tyto sety obsahují kvalitní panely a solární regulátory od renomovaného holandského výrobce Victron Energy. Aby pro vás byl výběr vhodné sestavy jednodušší, naleznete v popisu každého setu orientační výrobu elektrické energie použitého panelu.

Všechny zmíněné sety pracují s napětím 12V. Rovněž je u některých k dispozici USB konektor například pro dobíjení mobilního telefonu. Jakmile ale budete chtít připojit spotřebiče vyžadující 230V, neobejdete se bez měniče napětí, který stačí jednoduše připojit na svorky baterie v sestavě. Zde je kompletní nabídka měničů na našem e-shopu.

K montáži například na karavan je potřeba i nějaké to příslušenství, jehož nabídku si můžete prohlédnou zde.

Pamatujte prosím, že kterýkoliv z těchto setů by měla zapojovat pouze odborně způsobilá osoba!

 

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení