Doprava ZDARMA do GLS Parcelshopů

Náročná výměna autobaterie JESENICE / BRNO vč. systémů START-STOP, BMS (autobaterie AGM/EFB)

Značka: Efteria
Výměny provádíme v Jesenici u Prahy nebo Brně a to bez nutnosti rezervace času. Přečtěte si prosím vždy kompletní popis služby.
Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: A0003
490 Kč 404,96 Kč bez DPH
Náročná výměna autobaterie JESENICE / BRNO vč. systémů START-STOP, BMS (autobaterie AGM/EFB)
Značka: Efteria

Náročná výměna sestává z následujících kroků:

  • nalezení vhodné náhrady (zjištění rozměrů, posouzení výkonu a srovnání s osazovacím katalogem výrobce)
  • záloha palubního napětí
  • demontáž původní baterie a orientační přeměření jejího stavu
  • orientační zkouška napětí a vodivosti nové autobaterie před montáží
  • montáž do vozidla
  • aktivace nové autobaterie v řídící jednotce pomocí počítače
  • kontrola správného zapojení k elektroinstalaci automobilu a uzemnění
  • provedení testu alternátoru – prověření správné funkce dobíjení pomocí měřícího přístroje RING RBAG700
  • konzervace svorek a pólových zakončení autobaterie mazivem

Provozní doba pro výměnu baterií nekopíruje otevírací dobu. Výměny je možné provádět v čase od 8:30 do 16:30! Místo realizace výměny určuje zákazníkem zvolené místo osobního odběru.

Tato služba je určena pro zákazníky s vozidly s komplikovaným přístupem k autobaterii, s maximální elektronickou výbavou, s nejvyššími požadavky na komfort výměny a zejména s požadavkem na zálohování palubního napětí vč. aktivace nové autobaterie v řídící jednotce. Komplikovaným přístupem se rozumí náročná demontáž a montáž, a to zejména z hlediska časové náročnosti. Před samotnou demontáží autobaterie je také nutné demontovat například další kovové či plastové konstrukce, pojistkovou skříň, hadice a tak podobně, avšak nikoliv sedadla (viz níže). Posouzení časové náročnosti výměny je výhradně v kompetenci pracovníka vykonávajícího tuto službu. Službu poskytujeme na centrálním pracovišti v Jesenici u Prahy a na pobočce v Brně. Bližší informace o místě naleznete v kontaktech.

Varianta služby ‘Náročná výměna autobaterie‘ automaticky obsahuje službu zálohování palubního napětí. Během výměny nedojde k přerušení napájení spotřebičů ve vozidle. Před odpojením autobaterie tedy není třeba provádět kontrolu ani zálohu spotřebičů, které vyžadují nepřetržité napájení. Nejčastěji například opětovné zadání přístupového hesla (kódu) k autorádiu. Automobil zůstane během celé výměny připojen k záložní napájecí baterii. U méně náročných systémů zálohujeme prostřednictvím OBD zásuvky. U automobilů se systémem start-stop a BMS (battery management system) nově instalovanou autobaterii vždy automaticky aktivujeme v řídící jednotce. Aktivace nové autobaterie je nezbytně nutná pro další provoz vozidla a bez aktivace nelze proces výměny úspěšně dokončit.

Náročná výměna autobaterie je určena zejména pro zákazníky s automobily, kde není autobaterie snadno přístupná nebo je k demontáži autobaterie třeba demontovat některé z dalších částí automobilu. Vyhrazujeme si však právo na odmítnutí zakázek v případech, kdy naše databáze neobsahuje konkrétní model či značkou vozu, a tudíž nelze provést aktivaci autobaterie. Rovněž v extrémně složitých případech, kdy je autobaterie umístěná například v kokpitu vozu pod sedadlem, které je připojené k elektroinstalaci vozu (některé vozy Audi, Mercedes, VW Touareg atd.) Sedadla zde jsou součástí jeho elektrického systému a nelze takové zásahy provádět personálem, který není proškolený od výrobce vozu za účelem zajištění spolehlivého, ale především bezpečného provozu vozidla po dokončení opravy či údržby vozidla. Zejména se jedná o demontáže předních či jiných sedadel, na které jsou připojené bezpečností prvky vozu, jako airbagy, předpínače pásů nebo jiné elektricky ovládané prvky.

Naše pracoviště jsou perfektně vybavená pro profesionální výměnu autobaterie. Disponují měřícími, testovacími i aktivačními přístroji, a dalším příslušným vybavením a nářadím pro odbornou výměnu. Každou výměnu provádí zkušený a vyškolený pracovník s pojištěním odpovědnosti. Není však v našich možnostech provádět na automobilech jakékoliv opravy či konstrukční zásahy. Vždy předpokládáme, že výměna bude probíhat na bezvadném vozidle. Bez vadných konstrukčních prvků či zařízení. Zejména máme na mysli utržené šrouby, stržené závity, zarezlé matice a šrouby, absence uchycení, nefunkční či poškozený alternátor, přerušené vodiče, atp. Naše pracoviště nejsou vybavena k provádění oprav či změn na karoseriích či zařízení vozidel. Ani jinou podobnou technikou. V případě, že automobil v němž se plánuje výměna autobaterie provést, nemá všechny konstrukční prvky a zařízení v bezvadném stavu, anebo výměnu nelze z důvodu objektivních překážek provést dle předepsaných norem, nebude výměna provedena. Automobil bude vrácen v původním stavu, nebo ve stavu, do kterého se dostal nikoliv vinou naše pracovníka. Zákazníkovi doporučíme využít nejbližší autoservis či autoelektrikáře.

Důležité:

Služby výměny autobaterie jsou určené pouze pro osobní vozidla. Výměny baterií nenabízíme a neprovádíme u nákladních automobilů ani u velkých užitkových vozů.
Naši technici k tomuto nejsou proškoleni ani pojištěni, proto to není možné ani po domluvě. I když bychom rádi vyhověli všem našim zákazníkům, jsme schopni vzhledem k nutnosti speciální kvalifikace a vybavení, která je doménou zejména odborných autoservisů, provádět tuto službu pouze pro osobní a malé užitkové vozy.
Příklad malých užitkových vozů, kde provádíme výměny: VW Caddy; RENAULT Kangoo; PEUGEOT Rifter; FIAT Doblo; OPEL Combo; DACIA Dokker…
Příklad velkých užitkových vozů, kde neprovádíme výměny: FORD Transit, Tourneo Custom; VW Crafter, Transporter, Multivan; CITROËN Jumper; PEUGEOT Boxer; FIAT Ducato, Talento; MERCEDES-BENZ Viano, Vito; RENAULT Master, Trafic; OPEL Vivaro, Movano…

Zároveň z různých důvodů (nemáme k dispozici kódovací software; demontáž baterie je extrémně náročná apod.) neprovádíme výměny u některých modelů osobních vozidel, jejichž seznam naleznete zde.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Rozšířená výměna autobaterie JESENICE / BRNO
205,79 Kč bez DPH
249 Kč

Výměny provádíme v Jesenici u Prahy nebo Brně a to bez nutnosti rezervace času....

Kód: A0002
Základní výměna autobaterie JESENICE / BRNO
81,82 Kč bez DPH
99 Kč

Výměny provádíme v Jesenici u Prahy nebo Brně a to bez nutnosti rezervace času....

Kód: A0001