Doprava ZDARMA do GLS Parcelshopů

Rozšířená výměna autobaterie JESENICE / BRNO

Značka: Efteria
Výměny provádíme v Jesenici u Prahy nebo Brně a to bez nutnosti rezervace času. Přečtěte si prosím vždy kompletní popis služby.
Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: A0002
249 Kč 205,79 Kč bez DPH
Rozšířená výměna autobaterie JESENICE / BRNO
Značka: Efteria

Rozšířená výměna sestává z následujících kroků:

  • nalezení vhodné náhrady (zjištění rozměrů, posouzení výkonu a srovnání s osazovacím katalogem výrobce)
  • záloha palubního napětí
  • demontáž původní baterie a orientační přeměření jejího stavu
  • orientační zkouška napětí a vodivosti nové autobaterie před montáží
  • montáž do vozidla
  • kontrola správného zapojení k elektroinstalaci automobilu a uzemnění
  • provedení testu alternátoru – prověření správné funkce dobíjení pomocí měřícího přístroje RING RBAG700
  • konzervace svorek a pólových zakončení autobaterie mazivem

Provozní doba pro výměnu baterií nekopíruje otevírací dobu. Výměny je možné provádět v čase od 8:30 do 16:30! Místo realizace výměny určuje zákazníkem zvolené místo osobního odběru.

Tato služba je určena pro zákazníky s vozidly s rozšířenou elektronickou výbavou, s vyššími požadavky na komfort výměny a zejména s požadavkem na zálohování palubního napětí. A stejně jako v případě základní výměny se snadným přístupem k autobaterii. Snadným přístupem se rozumí snadná demontáž a montáž, a to zejména z hlediska časové náročnosti. Posouzení časové náročnosti výměny je výhradně v kompetenci pracovníka vykonávajícího tuto službu. Službu poskytujeme na centrálním pracovišti v Jesenici u Prahy a na pobočce v Brně. Bližší informace o místě naleznete v kontaktech.

Tato varianta není určena pro zákazníky s automobily, kde není autobaterie snadno přístupná nebo je k demontáži autobaterie třeba demontovat některé z dalších částí automobilu. Např. další kovové či plastové konstrukce, pojistkovou skříň, hadice a tak podobně. Zároveň si vyhrazujeme právo odmítnout zakázku, pokud konkrétní vozidlo není v naší databázi, či se jedná o jakkoli málo obvyklý model automobilu.
Rozšířená výměna obsahuje službu zálohování palubního napětí. Během výměny nedojde k přerušení napájení spotřebičů ve vozidle. Před odpojením autobaterie tedy není třeba provádět kontrolu ani zálohu spotřebičů, které vyžadují nepřetržité napájení. Nejčastěji například přístupové heslo k autorádiu. Automobil zůstane během celé výměny připojen k záložní napájecí baterii. U méně náročných systémů zálohujeme prostřednictvím OBD zásuvky. Ani tato rozšířená výměna však není určena pro vozidla vybavené systémy start-stop a BMS (battery management system), které rovněž vyžadují nepřetržité napájení palubního počítače, ale navíc ještě aktivaci nově instalované autobaterie v řídící jednotce pomocí počítače. V případě potřeby výše uvedených úkonů zvolte prosím náročnou výměnu.

Naše pracoviště jsou perfektně vybavená pro profesionální výměnu autobaterie. Disponují měřícími, testovacími i aktivačními přístroji, a dalším příslušným vybavením a nářadím pro odbornou výměnu. Každou výměnu provádí zkušený a vyškolený pracovník s pojištěním odpovědnosti. Není však v našich možnostech provádět na automobilech jakékoliv opravy či konstrukční zásahy. Vždy předpokládáme, že výměna bude probíhat na bezvadném vozidle. Bez vadných konstrukčních prvků či zařízení. Zejména máme na mysli utržené šrouby, stržené závity, zarezlé matice a šrouby, absence uchycení, nefunkční či poškozený alternátor, přerušené vodiče, atp. Naše pracoviště nejsou vybavena k provádění oprav či změn na karoseriích či zařízení vozidel. Ani jinou podobnou technikou. V případě, že automobil v němž se plánuje výměna autobaterie provést, nemá všechny konstrukční prvky a zařízení v bezvadném stavu, anebo výměnu nelze z důvodu objektivních překážek provést dle předepsaných norem, nebude výměna provedena. Automobil bude vrácen v původním stavu, nebo ve stavu, do kterého se dostal nikoliv vinou naše pracovníka. Zákazníkovi doporučíme využít nejbližší autoservis či autoelektrikáře.

Důležité:

Služby výměny autobaterie jsou určené pouze pro osobní vozidla. Výměny baterií nenabízíme a neprovádíme u nákladních automobilů ani u velkých užitkových vozů.
Naši technici k tomuto nejsou proškoleni ani pojištěni, proto to není možné ani po domluvě. I když bychom rádi vyhověli všem našim zákazníkům, jsme schopni vzhledem k nutnosti speciální kvalifikace a vybavení, která je doménou zejména odborných autoservisů, provádět tuto službu pouze pro osobní a malé užitkové vozy.
Příklad malých užitkových vozů, kde provádíme výměny: VW Caddy; RENAULT Kangoo; PEUGEOT Rifter; FIAT Doblo; OPEL Combo; DACIA Dokker…
Příklad velkých užitkových vozů, kde neprovádíme výměny: FORD Transit, Tourneo Custom; VW Crafter, Transporter, Multivan; CITROËN Jumper; PEUGEOT Boxer; FIAT Ducato, Talento; MERCEDES-BENZ Viano, Vito; RENAULT Master, Trafic; OPEL Vivaro, Movano…

Zároveň z různých důvodů (nemáme k dispozici kódovací software; demontáž baterie je extrémně náročná apod.) neprovádíme výměny u některých modelů osobních vozidel, jejichž seznam naleznete zde.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Náročná výměna autobaterie JESENICE / BRNO vč. systémů START-STOP, BMS (autobaterie AGM/EFB)
404,96 Kč bez DPH
490 Kč

Výměny provádíme v Jesenici u Prahy nebo Brně a to bez nutnosti rezervace času....

Kód: A0003
Základní výměna autobaterie JESENICE / BRNO
81,82 Kč bez DPH
99 Kč

Výměny provádíme v Jesenici u Prahy nebo Brně a to bez nutnosti rezervace času....

Kód: A0001